Tím ALKUR
sa zúčastnil Rímskeho maratónu

Ahojte, priatelia!

Radi by sme sa s vami podelili o dojmy z nášho nedávneho výletu do Ríma, ktorý bol pre náš tím užitočnou skúsenosťou. V priebehu niekoľkých dní sme oslávili dve významné udalosti - narodeniny Alony Kurotovej (generálnej riaditeľky, zakladateľky spoločnosti ALKUR) a Ekateriny Plešanovej (zástupkyne riaditeľky a spoluzakladateľky spoločnosti ALKUR). Bol to slávnostný teambuilding s príchuťou talianskej kultúry.

Náš výlet však nebol len o sviatkoch. Zúčastnili sme sa na Rímskom maratóne, ktorý sa konal 17. marca 2024, a navštívili sme toto pestré a históriou presiaknuté mesto.
Rímsky maratón je jedným z najznámejších a najočakávanejších podujatí v talianskom športovom svete a vo svetovom maratónskom kalendári. Každoročne doň zavítajú tisíce účastníkov a divákov z celého sveta.

Trasa meria 42,195 km a prechádza cez väčšinu rímskych pamiatok. Účastníci bežia okolo miest, ako sú Koloseum, Panteón, Bazilika svätého Petra, Fórum rímskych cisárov a mnoho ďalších miest.

Rímsky maratón je tiež silným symbolom vytrvalosti, bojového ducha a športového nadšenia. Pre účastníkov to nie sú len preteky, ale skutočná skúška samých seba, svojej sily a vytrvalosti. Preto mal každý z nášho tímu vlastné tričko s logom Alkur na prednej strane a nápisom na zadnej strane, ktorý charakterizoval každého človeka. Napríklad Alona mala nápis " Trust me. I am the never stop running CEO".

Maratón každoročne posúva účastníkov a divákov k novým dosiahnutiam, novým rekordom a príbehom o jeho prekonávaní. Jeden veselý príbeh sa stal aj našími účastníkmi. Organizátori maratónu zmenili miesta odovzdávania štafety a niektorí naši kolegovia prišli na nesprávne miesto. Neskôr sa museli na druhé miesto dostať autobusmi a niektorí z nich museli dokonca bežať 5 kilometrov navyše. Napriek nečakaným ťažkostiam s trasou sa však všetci dokázali vzchopiť a nezľakli sa ani kilometrov navyše, ktoré museli prebehnúť do cieľa.

Počas maratónu bola aktívna aj sanitka, ktorá odvážala účastníkov, ktorí sa v dôsledku horúceho počasia a vysokého pracovného zaťaženia cítili zle. Našťastie náš tím dokončil maratón bez nehôd a nikto nepotreboval lekársku pomoc.

Zároveň svoju vytrvalosť preukázala Alona Kurotová, ktorá zabehla 42,195 kilometra vo veľmi horúcom počasí len za 4 hodiny a 29 minút. Jej výkon bol inšpirujúci a zdôraznil schopnosť prekonať akúkoľvek výzvu.
Sme presvedčení, že podujatia, ako je Rímsky maratón, pomáhajú posilňovať tímový duch a majú priaznivý vplyv na našu fyzickú a emocionálnu pohodu. Takéto teambuildingové podujatia nás nielen spájajú, ale pomáhajú dosiahnuť nové vrcholy v pracovnom aj osobnom živote.

Tešíme sa na náš ďalší maratón, ktorý je naplánovaný na jeseň v Košiciach. Veď to už nie je len tradícia, ale symbol jednoty a sily!